Ti se pak na nákladovost takzvané investiční nemovitosti příliš ohlížet nemusejí a v praxi to ani nedělají,“ vysvětluje finanční poradkyně Partners Dana Chňoupková Míchalová..

Ti se pak na nákladovost takzvané investiční nemovitosti příliš ohlížet nemusejí a v praxi to ani nedělají,“ vysvětluje finanční poradkyně Partners Dana Chňoupková Míchalová.. Důvodem jsou přestřelené ceny nemovitostí a rostoucí ceny hypoték. Jinak řečeno, trh stojí a ceny jsou vysoko,“ vysvětluje finanční poradkyně.. Což v praxi není nic jiného než levně pořízený a za pěkné peníze pronajatý investiční byt. Podle ní by si zájemci o takovou investici měli vždy uvědomit, že zisk v tomto případě spočívá ve výhodně pořízeném investičním bytu a výhodném pronájmu takového bytu. Stačí, že si pořídí psa a nedbá na hygienu. Dana Chňoupková Míchalová upozorňuje i na další riziko, než je jen to, že případný zájemce o investici do investičního bytu prodělá kalhoty kvůli přemrštěným cenám nemovitostí. Zda budou mít vyšší úrokové sazby v důsledku vliv i na ceny nemovitostí a jaké mají s vývojem úroků zkušenosti, píší čtenáři Seznam Zpráv.. A právě toho dosáhnout je při současných cenách nemovitostí takřka nemožné.. Myslet si na zisk z pronajímání nemovitosti pořízené na hypotéku je dnes podle odborníků utopie. A hypoteční splátky, jak jsem už řekla, jsou kvůli předraženým bytům vysoké. „Problém je ale v tom, že vy jako ten, kdo si vzal na takový investiční byt hypotéku, ji dál musíte splácet. Praxe nám tak dnes a denně ukazuje příběhy těch, kteří se spálili. Dvě největší banky, Česká spořitelna a ČSOB, zdražují hypoteční úvěry. Docela jinak by ale podle ní měli postupovat ti, kteří mají za to, že investice pomocí hypotéky do investiční nemovitosti na pronájem je stále takové terno, jako bývalo v minulosti.. Správce nemovitosti není správce, který by všechno udělal, když jste nájemník. „Podle mne v České republice nájemní bydlení moc nefunguje. Je to dle jejích slov celková kultura nájemního bydlení v Česku.. Svou roli hrají i klesající nájmy.. Naše zprávy najdete i na sítích. „Samozřejmě, že jiná situace panuje v těch případech, kdy chtějí domácnosti uložit volné peníze do nemovitosti. „Já osobně tu čistou klasickou investici do nemovitostí na pronájem pořízené na hypotéku svým klientům nedoporučuji. Takový byt se pak pronajímá velice těžko, natož za solidní peníze.. Nedobré zkušenosti mají na druhé straně i pronajímatelé. Všechno si musíte dělat, zaplatit sami,“ shrnuje svou zkušenost z trhu, na kterém se aktivně pohybuje.. Takový, který nestojí za starosti, jež s pronajímáním bytu mají,“ uzavírá Dana Chňoupková Míchalová.. Ceny realit dolů nepůjdou, ale ekonomika aktuálně není tak nahoře, aby úměrně k tomu zvedla příjmy lidí. Není nic výjimečného, když nájemník neplatí, jak má. Důvod je, že každý na něm chce jen vyrýžovat peníze. Buď nemají žádný výnos z pronájmu, nebo je výnos velice nízký.

Značky:

nákladovost nemovitost praxe poradkyně dana chňoupková míchalová cena hypotéka investice hygiena kalhoty sazba zkušenost zpráva pořízená utopie splátka banka spořitelna minulost republika kultura role situace domácnost strana starost realita ekonomika nemovitosti ceny nemovitostí hypoték investici cenám cenách hypotéku investice hypotéky